Mezonite, niťový lifting

Mezonite, niťový lifting

Mini invazívny niťový lifting alebo 3D mezolifting pomocou smerových vektorov zafixuje, spevní a spomalí pokles kontúr tváre. Pri tomto zákroku sa používajú bio kompatibilné vstrebateľné nite 3.generácie na báze polydioxanónu a kyseliny polymliečnej, ktoré sa používajú ako šijací materiál v chirurgii. Majú spoľahlivú absorpciu, ktorá sa uskutočňuje hydrolýzou, rozštiepením až na oxid uhličitý a vodu.

Existujú dva druhy mezonití. Hladké nite sa zavádzajú povrchovejšie bez ťahu na tkanivá a dodávajú spevňovací efekt. Nite s upraveným povrchom spôsobujú ťah na tkanivá a tým výraznejší liftingový efekt. Mezonite po zavedení podporujú vlastné bunky k tvorbe kolagénu,  v ich okolí sa vytvorí kolagénová sieť, ktorá pretrváva aj po rozložení nití. Vďaka tejto kolagénovej kostre nastáva spevnenie a vypnutie kože na 1 až 2 roky.

 

Použitie:

Spevnenie kože

Lifting obočia

Lifting tváre

Úprava kontúry sánky

Spevnenie podbradku

Spevnenie kože dolných viečok

Spevnenie kože hornej pery

Spevnenie kože kolien, stehien, brucha, ramien

Zákrok je možné kombinovať aj s inými metódami, napríklad s aplikáciou kyseliny hyalurónovej

 

Nástup účinku:

Spevňovacie nite- 2 mesiace

Liftingové nite- ihneď

 

Trvanie účinku:

1-2 roky

 

Nežiadúce účinky:

Opuch, modrina

 

Kontraindikácie:

Tehotenstvo, dojčenie, alergia na prípravok, alergia na lokálne anestetiká, autoimunitné ochorenia, poruchy zrážania krvi, infekcia v oblasti vpichu (akné, herpes, iné), sklon k tvorbe keloidných jaziev